druhy padákov a jeho údržba
Je dôležité vybrať si vhodný padák ktorý ti bude najviac vyhovovať a bude zodpovedať úrovni tvojej leteckej zručnosti. Nie je padák ako padák. 
Padáky skupiny A sú vhodné pre výcvik a rekreačné lietanie. Samozrejme parametre je potrebné prispôsobiť účelu, na výcvik sa hodia padáky s kĺzavosťou do 6, padáky s kĺzavosťou okolo 6,5 sú vhodné na športové lietanie a prelety, kĺzavosť 7 už úplne postačuje pre termické lietanie a uskutočňovanie preletov.
Padáky skupiny B sa hodia svojimi parametrami vyslovene pre výkonnostné lietanie v termike a uskutočňovanie preletov.
Padáky skupiny C sú väčšinou určené veľmi skúseným pilotom a hodia sa pre súťažné využitie. Ich výkonnosť je často vykúpená nízkou mierou bezpečnosti. Na ich zaradení do vyššej skupiny majú zásluhu niektoré nebezpečné vlastnosti zistené pri testoch. Taktiež je nevhodné obstarať si neotestovaný a navyše neznámy padák s neoverenými vlastnosťami.
údržba vášho miláčika 
Padák a postroj udržiavame, padák ukladáme v suchu, náležite zložený, nevystavujeme ho vplyvu chemikálií, po styku napr. s morskou vodou ho opláchneme vodou sladkou a usušíme ho, znečistený padák môžeme umyť len čistou vodou, resp. slabým saponátom. Najväčším nepriateľom padáku je ultrafialové žiarenie, vplyvom ktorého tkanina rýchlo degraduje. Bežná životnosť padáku je cca 200 prevádzkových hodín, závisí tiež od spôsobu zaobchádzania. Drobné opravy možno vykonať svojpomocne (samolepiace záplaty), väčšie je nutné zveriť odbornej firme. Osobitnú pozornosť je nutné venovať šnúram, poškodené včas vymeniť, doporučuje sa minimálne raz v polovičke životnosti padáku šnúry kompletne vymeniť. Záložný padák je nutné v pravidelných intervaloch prebaľovať, aby sa prekontroloval stav a eliminovala tvarová pamäť materiálu.
Webová stránka bola vytvorená pomocou on-line webgenerátora WebĽahko.sk